Michelin 185/205R13 Radial Tube TR13 Offset Rubber Stem 85324
Model: 4997421
Supplier has not provided any fitment data for this product.
STANDARD
DELIVERY
STORE PICKUP
[More Info]
This is a 13F 185/205R13 Michelin Radial tube with a TR13 Offset rubber stem. Recommended application is for Radial or Bias Ply tires and the recommended tire fitment is for a 155/205R13 tire. Fits 155-205 width, 13 inch diameter tires. This 13 inch car inner tube has a TR13 rubber stem and the valve stem location is Offset. TR13 stem is rubber stem 1 1/2 inches tall, 3/8 inch in diameter. Actual item may differ from photo. Coker Tire Company features a huge selection of automobile inner tubes for collector vehicles.
About Michelin
Specifications:
Brand Michelin
Product Size 185/205R13
SKU 85324
Tube Diameter 13"